Heureka.sk - nákupný radca


Poradňa Detské kuchynky

Ako vybrať detskú kuchynku?

Pri výbere detskej kuchynky a hračiek z oblasti domácich prác sa orientujeme podľa základných kritérií, ktorými sú: vek dieťaťa, materiál výrobku, požadované vlastnosti, veľkosť, doplnky a cena. 
 

Pre koho hračku vyberáme?

V zásade platí, že deťom do dvoch rokov kupujeme skôr jednoduchšie hračky ľahko uchopiteľného tvaru a výrazných farieb, zatiaľ čo staršie deti ocenia do detailu prepracované hračky, ktoré sa viac podobajú svojim reálnym predlohám.
 
 

Materiál výrobku

Kuchynky a doplnky sú v zásade vyrábané buď z dreva alebo plastu, niektoré kuchynské doplnky a sady aj z nerezovej oceli.Každý z materiálov má svoje výhody - drevo je ekologickým materiálom a kuchynky a výrobky z neho sú stabilné a robustné, plastové zase vynikajú ľahkosťou, veľmi ľahkou údržbou a zvyčajne väčším množstvom doplnkov, ktoré možno ľahko kombinovať a dokupovať. 
 

Požadované vlastnosti

 
U kuchyniek môžeme vyberať z viac či menej prepracovaných modelov v závislosti na tom, či chceme ponechať viac priestoru detskej fantázii, alebo preferujeme modely čo najvernejšie napodobňujúce svoje reálne predobrazy. Môžeme tiež voliť medzi modelmi pre stabilné umiestnenie alebo modely prenosné (kufríkové).
 
 

Výška a veľkosť modelu

 
Väčšina modelov je vhodná pre deti už od 2 - 3 rokov. Skôr než vek dieťaťa, berieme do úvahy priestorové možnosti a prípadnú potrebu prevážania hračky.
 
 

Doplnky

Doplnky máme na mysli predovšetkým kuchynské náčinie a riad, plastové napodobeniny potravín a nápojov a drobné kuchynské spotrebiče.
 
 

Cena

Ceny kuchynských doplnkov (plastových potravín a kuchynského náčinia) začínajú na pár eurách, detské kuchynské spotrebiče zaobstaráme v desiatkach eur a samotné kuchynky zvyčajne od 30 eur a vyššie.
 
 
Porovnať detské kuchynky